Dorota Kurowska


  • Psycholog, Psychoterapeuta
Jestem absolwentką kulturoznawstwa i psychologii. Wykształcenie zdobywałam na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Podczas studiów realizowałam ścieżkę specjalizacyjną psychologia kliniczna. Na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie ukończyłam studia podyplomowe z zakresu psychoterapii organizowane przez Medyczne Centrum Kształcenia Podyplomowego.
Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej we Wrześni oraz jako psycholog szkolny. Prowadziłam terapie dzieci i młodzieży, a także konsultacje dla rodziców. 
Obecnie skupiam się na pracy indywidualnej oraz prowadzeniu spotkań grupowych z dorosłymi osobami niepełnosprawnymi w Środowiskowym Domu Samopomocy „Na Skarpie”.
W swojej pracy odwołuję się często do tworów kultury takich jak książka czy film. Studia kulturoznawcze, które stanowiły podstawę dla mojego dalszego kształcenia, pozwoliły mi na rozwinięcie humanistycznego podejścia do pacjenta i uwrażliwiły na problematykę inności i obcości w zróżnicowanym kulturowo świecie. 
Zapraszam do wspólnej pracy osoby które doświadczają problemów w relacjach z innymi, mają poczucie braku satysfakcji w życiu, nie radzą sobie ze stresem. Proponuję konsultacje dla osób doświadczających problemów emocjonalnych. 
Pracuję z osobami dorosłymi w ramach psychoterapii indywidualnej staram się dostosowywać metody pracy do potrzeb indywidualnych klienta. Swoją pracę terapeutyczną poddaję regularnej superwizji. Przestrzegam standardów etycznych określanych przez Kodeks Etyczny Psychologa.
Kontakt bezpośredni; 533875461