Czym zajmuje się psycholog?

Psycholog

Osoba identyfikująca się tytułem psychologa musi mieć ukończone studia II stopnia na kierunku psychologia.

Czym zajmuje się psycholog

W swojej pracy psycholog zajmuje się m.in. stawianiem właściwej diagnozy psychologicznej, która powinna zostać oparta o szczegółowy wywiad z badaną osobą, jak również o specjalistyczne testy psychologiczne. Psychologowie zajmują się także opiniowaniem i orzekaniem np. o predyspozycjach, bądź niezdolności do danej pracy oraz udzielaniem profesjonalnej pomocy psychologicznej.

Specjalności psychologa

Dbając o swój dalszy rozwój w dziedzinie psychologii, psycholog szkoli się w różnych sferach. Najczęściej spotykane specjalności to: psycholog kliniczny, psycholog pracy, psycholog reklamy, biegły psycholog sądowy, psycholog szkolny i psycholog sportu.

Miejsca pracy psychologa

Najczęstszymi placówkami, w których pacjenci mogą spotkać się psychologiem są oddziały szpitalne, ośrodki interwencji kryzysowej, ośrodki pomocy społecznej, szkoły i przedszkola oraz poradnie zdrowia psychicznego.
My na spotkanie z psychologiem zapraszamy do naszego Centrum Psychoterapii Solutio. Spotkania z naszą wysoce wykwalifikowaną kadrą odbywają się w samym centrum Poznania przy ulicy Nowowiejskiego 40, po uprzednim kontakcie telefonicznym lub mailowym.

Dobry psycholog – jaki powinien być?

Dobry psycholog powinien stwarzać atmosferę dzięki przekazywaniu pozytywnej energii, która pozwoli mu na uzyskanie wzorowej relacji z pacjentem. Powinien być otwarty dla drugiego człowieka i darzyć go pełnym zrozumieniem. Jednym z najważniejszych cech psychologa jest jego doświadczenie w tej dziedzinie. Nasza poradnia psychologiczna zapewnia pomoc psychologów specjalistycznie wykształconych, mających za sobą wieloletni bagaż doświadczeń z pacjentami. Bycie dobrym psychologiem to nie tylko ciągła praca z ludźmi, ale również aktywne podnoszenie swoich kwalifikacji zawodowych, co daje mu możliwość niesienia szerszej pomocy ludziom w potrzebie. Jeśli chcesz mieć pewność, że wybrałeś/aś dobrego psychologa, to zachęcamy do skontaktowania się z naszą kadrą. Nasi psychologowie na pewno sprostają Twoim oczekiwaniom, a Ty będziesz mógł cieszyć się życiem na nowo.

Czym kieruje się psycholog w swojej pracy

Praca psychologa powinna przebiegać spokojnie, z szerszym spojrzeniem na drugiego człowieka, wsłuchując się w jego problemy w stu procentach. Doświadczony psycholog dla dobra procesu terapeutycznego powinien kierować się zachowaniem szczerej relacji i zaufaniem oraz zapewnieniem komfortowych i bezpiecznych warunków terapeutycznych. Nasze centrum psychoterapii zapewnia naszym psychologom najwyższy poziom komfortu w gabinetach, tak aby współpraca pomiędzy psychologiem, a pacjentem odbywała się w pełnym zaangażowaniu ducha i spokoju.