Oferujemy terapię dla par z Poznania i okolic

Naszą misją jest przywracanie równowagi w życiu naszych pacjentów. A bardzo często jego częścią jest szczęśliwy, stabilny i pełen wzajemnego zrozumienia związek. Jako specjaliści, lecz także po prostu ludzie, wiemy, jak trudne potrafią być relacje międzyludzkie. Dlatego też wyciągamy swoją pomocną dłoń. To, co pozwala naprawić każdą relację, to skuteczna psychoterapia par. Poznań nie jest Twoim miejscem zamieszkania? Żaden problem! Pomożemy każdemu, kto szuka pomocy – jesteśmy w stanie dopasować terminy wizyt zgodnie z potrzebami pacjentów, a nawet prowadzimy terapię dla par w wersji online.

Oferujemy terapię dla par – z Poznania i okolic

Terapia dla par jest skierowana do osób, które przeżywają kryzys w związku. Co oznacza to złowrogo brzmiące wyrażenie? Nie da się tego jednoznacznie zdefiniować, bowiem jest to pojęcie zgoła subiektywne. Zazwyczaj określa jednak zmniejszenie satysfakcji z bycia we wzajemnej relacji. Czujesz, że dzieje się coś niedobrego w Twoim związku? Nie czekaj, aż sytuacja stanie się bardziej skomplikowana i zgłoś się do nas po pomoc. Prowadzimy psychoterapię dla par nie tylko dla mieszkańców Poznania – każdy, kto szuka wsparcia, będzie u nas mile widziany!

Wspólna psychoterapia, czyli rozwiązanie problemów par

Kryzys w związku to problem, który niestety dotyka coraz więcej osób – natłok różnych bodźców, ogrom obowiązków oraz szybkie tempo życia wpływają na znaczne pogorszenie pewnych jego aspektów. Psycholog dla par oferuje kompleksową pomoc i opiekę wszystkim tym, których relacje stają się problematyczne. Efekty psychoterapii widać już po pierwszym spotkaniu, a z każdym kolejnym przybywa coraz więcej pozytywnych emocji między partnerami. Przekłada się to na przywrócenie zdrowej relacji, zbudowanej na szacunku oraz obudzonej na nowo wzajemnej fascynacji. Co więcej, wiele par twierdzi, że psychoterapia przyczyniła się do większego pogłębienia ich relacji, tym samym poprawiając ich wspólną komunikację i zrozumienie oraz polepszając także jakość życia obojga partnerów. Warto jest więc walczyć o związek z pomocą psychologa.

Cel konsultacji psychologicznych

Każdy cykl psychoterapii w naszym ośrodku poprzedzają spotkania konsultacyjne. Jeśli uważasz, że Twój związek potrzebuje wsparcia w postaci pomocy terapeuty – nie wahaj się i skontaktuj z nami! Umów się na wstępne spotkanie z psychologiem lub psychoterapeutą. Profesjonalnie przeprowadzone przez nas konsultacje psychologiczne umożliwiają postawienie diagnozy problemu, z którym boryka się dana para. Prowadzoną przez nas w Poznaniu psychoterapię par polecamy więc wszystkim tym, którzy szukają skutecznej pomocy w naprawie oraz budowaniu zdrowej relacji.

Przebieg skutecznej psychoterapii dla par

W trakcie wizyty przedstawiamy możliwą ścieżkę terapeutyczną i omawiamy wszelkie trudności (szczególnie te dnia codziennego), które sprawiają, że wzajemnie się od siebie oddalacie. Terapia dla par to gwarancja powrotu relacji na dobre tory, a także uświadomienie sobie, że to, co dzieje się aktualnie między Tobą a partnerem, to chwilowy problem, który może być w szybki sposób zażegnany.

Psychoterapia dla par w Poznaniu – co dalej?

Po konsultacji psychologicznej para ma możliwość podjęcia dalszej terapii również z udziałem psychologa czy psychoterapeuty. Na kolejnym spotkaniu lub spotkaniach, w zależności od sytuacji, w której znajduje się aktualnie dana para, wypracowany zostaje cel terapii i oczekiwania dotyczące pracy terapeutycznej. W procesie pomocy par w kryzysie pomocne jest m.in.:

  • dopasowanie przez nas tempa terapii do potrzeb pacjentów,
  • stworzenie bezpiecznej przestrzeni do omawiania własnych emocji,
  • pozbawione oceniania wysłuchanie każdej ze stron,
  • dzielenie się na bieżąco spostrzeżeniami oraz analizą odnotowanych przez specjalistę problemów.

Wszystkie metody, które stosuje każdy nasz psychoterapeuta oraz psycholog dla par, opierają się zarówno na specjalistycznej wiedzy, jak i doświadczeniu. Psychoterapia par zawsze zostaje ukierunkowana na to, co dzieje się między partnerami w związku oraz daje możliwość wzajemnego porozumienia i wypracowania skutecznych metod radzenia sobie z problemami w relacji. Oprócz tego nasi specjaliści pomagają również wzmocnić więzi pomiędzy uczestnikami terapii. Nasz gabinet psychologiczny mieści się w Poznaniu, jednakże zapraszamy każdego, kto chce skorzystać z pomocy psychologa dla par. Jesteśmy otwarci dla wszystkich!

Terapia par Poznań - Centrum Psychoterapii Solutio - psychologia, psycholog, psychoterapeuta, psychoterapia