Psychoterapia – gdzie znaleźć pomoc?

Psychoterapia Poznań – możliwość pomocy terapeutycznej

Jako obiekt skupiający się na potrzebach pacjentów i chęci niesienia pomocy osobom z różnymi problemami zatrudniamy specjalistyczną kadrę psychologów i psychoterapeutów. Oferujemy szeroki zakres pomocy psychoterapeutycznej. Zapraszamy do przejrzenia naszej strony lub bezpośredniego kontaktu z nami w celu uzyskania odpowiedzi na Twój problem. Wybierając naszych specjalistów, masz pewność, że uzyskasz profesjonalną pomoc. Nasz gabinet znajduje się w samym centrum Poznania przy ulicy Nowowiejskiego.

Do kogo skierowana jest psychoterapia

Gabinet Psychoterapii Poznań jest skierowany przede wszystkim do osób z problemami relacji z samym sobą, jak również z innymi ludźmi. Każdy problem osoby wymagającej pomocy psychologicznej jest indywidualny i bardzo trudno go jednoznacznie sklasyfikować. Problemy osób potrzebujących pomocy psychologa przejawiają się zazwyczaj poprzez zmiany zachowań, zaburzeń nastroju (mowa o przygnębieniu, smutku, myślach samobójczych), odczuciu lęku, zaniżenia własnej wartości, ciągłego niezadowolenia z siebie, trudności w relacjach z innymi, czy niepowodzeniu w związkach.

Czym jest psychoterapia

Cyklem spotkań z pacjentem, prowadzącym do trwałych zmian (np. ustąpienie objawów nerwicowych, dolegliwości somatycznych), wspierający rozwój osobisty i samopoznanie. Psychoterapia jest specyficzną metodą leczenia, która kładzie nacisk na kontakt pacjenta z terapeutą oraz ich wzajemną relację. To właśnie odróżnia psychoterapię od leczenia czysto medycznego. Dlatego też bardzo ważne w terapii jest zaangażowanie pacjenta i jego aktywny udział w leczeniu.

Cel psychoterapii

Celem psychoterapii jest zazwyczaj zmniejszenie lub całkowite wykluczenie dolegliwości spowodowanych problemami, z którymi boryka się pacjent. Dzięki psychoterapii, każdy pacjent ma możliwość podniesienia jakości życia. Jeśli czujesz, że potrzebujesz pomocy, lub porady w potrzebie, pozwól sobie pomóc i skontaktuj się z nami.

Jak przebiega psychoterapia

W większości przypadków proces terapeutyczny jest pracą długotrwałą. Dzieje się tak, gdyż przeprowadzenie psychoterapii tylko podczas kilku spotkań jest bardzo trudne. Problemy osób potrzebujących pomocy, powstają zazwyczaj w dłuższym okresie i bywają bardzo mocno zakorzenione. Efekty psychoterapii są czasami zauważalne już po kilku spotkaniach, jednakże tak naprawdę potrzebnych może być kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt spotkań. Cały proces terapeutyczny uzależniony jest od przypadku, z którym psycholog, psychoterapeuta ma do czynienia. Po konsultacjach psychologicznych, które zalecamy przed podjęciem terapii, nasz terapeuta uzgadnia z pacjentem dalszą formę współpracy, na którą pacjent może się zdecydować, lub też nie.

Profesjonalna pomoc psychoterapeuty

Zapewniamy specjalistyczną pomoc wykwalifikowanej kadry psychoterapeutów i psychologów. Podczas psychoterapii najważniejsza jest świadomość relacji między psychoterapeutą, a pacjentem. Właśnie dlatego zatrudniamy najbardziej doświadczonych profesjonalistów. Profesjonalna pomoc opiera się na aktywności nie tylko od strony psychoterapeuty, czy psychologa, ale również angażujemy do aktywności samego pacjenta. Wszystko to ma na celu pobudzenie w nim motywacji i chęć wyzwalania w nim szczerych relacji w stosunku do terapeuty, które są w całym procesie psychoterapii bardzo ważne.

Rodzaje prowadzonych przez nas psychoterapii

  • psychoterapia indywidualna
  • psychoterapia grupowa,
  • psychoterapia małżeńska,
  • terapia par,
  • terapia rodzinna,
  • terapia uzależnień

Jak umówić się na spotkanie z psychologiem lub psychoterapeutą Poznań

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, lub poprzez wypełnienie formularza kontaktowego na stronie tutaj.
Można też wysłać wiadomość e-mail na adres kontakt@psychologia-solutio.pl

 

Psychoterapia Poznań - gdzie znaleźć pomoc - Centrum Psychoterapii Solutio