Joanna Mikołajczyk


  • Psycholog, psychoterapeuta
Jestem psycholożką i certyfikowaną psychoterapeutką poznawczo-behawioralna, absolwentką Uniwersytetu SWPS w Poznaniu, członkinią Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej.
Prowadzę diagnozę w kierunki spektrum autyzmu i ADHD. Wspieram dzieci i młodzieży oraz młodych dorosłych w radzeniu sobie z lękiem, depresją, a także w minimalizowaniu wyzwań związanych z ADHD czy spektrum autyzmu. Równocześnie pomagam rodzicom w rozwoju kompetencji wychowawczych, edukuję na temat neuroróżnorodności i towarzyszę im w zmianach w procesie psychoterapii. 
W swojej praktyce korzystam z technik terapii poznawczo-behawioralnej, których skuteczność została potwierdzona w wielu badaniach. Pracę terapeutyczną regularnie poddaję superwizji.
Doświadczenie zawodowe zdobywałam m.in. w: Przedszkolu integracyjnym Szkółka Małego Dziecka w Poznaniu, Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dorosłych oraz dla Dzieci i Młodzieży w Centrum Medycznym Multimed w Gnieźnie, Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych „Dziekanka” im. Aleksandra Piotrowskiego w Gnieźnie, Wielkopolskim Centrum Zdrowia Psychicznego Katharsis, Środowiskowym Domu Samopomocy „Zielone Centrum” oraz  Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Poznaniu. Prowadziłam również liczne autorskie warsztaty dla dzieci i młodzieży, a także zajęcia o charakterze socjoterapeutycznym.
Od lat jestem związana ze Środowiskowym Centrum Zdrowia Psychicznego Uniwersytetu SWPS w Poznaniu.
W wolnych chwilach wędruję z moimi psami po lesie, ćwiczę, spotykam się, gotuję i planuję podróże, wierząc, że uważny kontakt z naturą, aktywność i dbanie o własne wartości są kluczem do szczęśliwego życia, czego uczę też w gabinecie.