Joanna Mikołajczyk


  • Psycholog, Psychoterapeuta
Psycholog i psychoterapeutka poznawczo-behawioralna w procesie certyfikacji. Absolwentka Uniwersytetu SWPS w Poznaniu. Kontynuuje kształcenie w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS pod kierownictwem dr Agnieszki Popiel oraz dr Ewy Pragłowskiej. Członkini Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej.

Prowadzi konsultacje psychologiczne i psychoterapię indywidualną. Swoją ofertę kieruje do rodziców zmagających się z trudnościami wychowawczymi, dzieci oraz młodzieży. Na konsultację zaprasza również osoby dorosłe przeżywające kryzysy życiowe, cierpiące na lęki, zaburzenia nastroju i osobowości, zmagające się z trudnościami w relacjach interpersonalnych, a także pragnące lepiej poznać i zrozumieć siebie.

Obecnie pracuje jako psychoterapeutka w Poradni Zdrowi Psychicznego dla Dorosłych oraz dla Dzieci i Młodzieży w Centrum Medycznym Multimed w Gnieźnie, a także jako psycholog w przedszkolu integracyjnym Szkółka Małego Dziecka w Poznaniu. Prowadzi również zajęcia o charakterze socjoterapii w świetlicach socjoterapeutycznych na terenie gminy Czerwonak.

Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała w:
Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych "Dziekanka" im. Aleksandra Piotrowskiego w Gnieźnie,
Szpitalu Klinicznym im. Heliodora Święcickiego UM w Poznaniu na Oddziale Klinicznym Dermatologii,
Wielkopolskim Centrum Zdrowia Psychicznego Katharsis,
Środowiskowym Domu Samopomocy „Zielone Centrum”,
Fundacji „Jaś i Małgosia Szkoły i Placówki Terapeutyczne”,
Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej dla Dzieci i Młodzieży w Poznaniu.
Prowadziła również liczne autorskie warsztaty dla dzieci i młodzieży.

W pracy przestrzega zasad kodeksu etycznego zawodu psychologa i psychoterapeuty poznawczo-behawioralnego. Pracę terapeutyczną regularnie poddaje superwizji.